Maj 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Kolej na zmiany
Rozmiar tekstu: A A A
Dobra wiadomość dla tych mieszkańców regionu, którzy często muszą jeździć pociągiem do Gdańska. W nowym rozkładzie jazdy PKP zwiększy liczbę połączeń ze Słupska do Trójmiasta. Do stolicy województwa dowiezie nas Szybka Kolej Miejska. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 10 grudnia. Tego dnia w Słupsku na dobre zadomowi się trójmiejska szybka kolej. SKM-ką dojedziemy do Lęborka, Wejherowa, Trójmiasta i Tczewa. - Każdego dnia będzie to jedenaście par połączeń - mówi Eugeniusz Manikowski, główny specjalista do spraw przewozów kolejowych w gdańskim Urzędzie Marszałkowskim.

Nie wiadomo jeszcze, ile zapłacimy za bilet do Gdańska. - Pasażerowie na pewno skorzystają w porównaniu do tradycyjnych połączeń kolejowych - zapewnia E. Manikowski. Ale to nie jedyna zmiana w rozkładzie. Obecnie pośpieszny pociąg "Albatros” (relacji Gdańsk - Szczecin - Gdańsk), po 10 grudnia dojeżdżać będzie aż do Tczewa i zamieni się w osobowy. - Ale nadal będzie kursował niemal tak szybko, jak pociąg pospieszny - dodaje E. Manikowski. Co to oznacza dla podróżnych? Dzisiaj bilet na pociąg pospieszny do Gdańska kosztuje prawie 30 złotych. Po 10 grudnia wsiadając do "Albatrosa” powinniśmy zapłacić o prawie 10 zł mniej. - Super! - cieszy się Filip Hołowienko ze Słupska, który zaocznie studiuje w Gdańsku. - Więcej tańszych pociągów oznacza, że będę mógł łatwiej i częściej dojechać na uczelnię. Jednak to już koniec dobrych wieści. Ekspres "Słupia” w soboty i w niedziele kursować będzie już tylko między Warszawą a Gdynią... Do Słupska dojedzie i wyjedzie jedynie od poniedziałku do piątku.

Mimo że nowy rozkład wchodzi w życie za niecałe trzy tygodnie, na stronach PKP trudno znaleźć po nim choćby ślad.

- Projekt rozkładu pojawi się w Internecie dopiero w przyszłym tygodniu - zapowiada Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne w Warszawie. Tymczasem... na stronie niemieckiego przewoźnika Deustche Bahn już od kilku tygodni można znaleźć szczegółowe godziny przyjazdów i odjazdów pociągów w całej Polsce i Europie.

- Nie wiem, skąd oni go mają. Od nas na pewno go nie dostali - twierdzi zdziwiony rzecznik. (dmk)

Na zdjęciu: Od 10 grudnia takie składy Szybkiej Kolei Miejskiej zawiozą nas ze Słupska prosto do Gdańska.

fot. Fotorzepa
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:Głos Słupski
data dodania:2006-11-20
wyświetleń:5046

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 19 Gości