Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Kronika policyjna
Kradli paliwo z ciężarówek
Policjanci ze Słupska wyjaśnili sprawę kradzieży oleju napędowego, do których od kilkunastu dni dochodziło na terenie miasta. W sprawie tej zatrzymano dwoje słupszczan - kobietę i mężczyznę w wieku 19 lat, którzy wspólnie włamywali się do zbiorników z paliwem dużych samochodów dostawczych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek późnym wieczorem policjanci w Słupsku otrzymali informację, że pracownicy ochrony jednej z miejscowych firm zauważyli dwie podejrzanie zachowujące się osoby. Kobieta i mężczyzna znajdowali się przy zbiorniku z paliwem samochodu ciężarowego zaparkowanego na ulicy Wrocławskiej. Na ziemi obok nich leżał plastikowy pojemnik i wszystko wskazywało na to, że może mieć miejsce kradzież paliwa ze zbiornika tej cysterny.

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci i na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży. Okazało się, że oboje to mieszkańcy Słupska w wieku 19 lat. W zaparkowanym w pobliżu samochodzie zatrzymanych znajdowało się kilka kanistrów wypełnionych olejem napędowym.

Z ustaleń wynika, że od początku czerwca 19-latkowie kilkakrotnie włamywali się do zbiorników z paliwem pojazdów zaparkowanych w Słupsku i w okolicy.

Wykorzystując osłonę nocy sprawcy upuszczali wężykiem paliwo. Śledczy udowodnili im wstępnie 7 takich przestępstw i kradzież ponad 500 litrów skradzionego oleju napędowego.

Policjanci ustalają czy sprawcy mogli mieć związek z innymi kradzieżami paliwa oraz do kogo paliwo trafiało. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Oficer prasowy
źródło:Komenda Miejska Policji
data dodania:2010-07-16
wyświetleń:8081

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 

Bardzo dobrze takim złodziejaszkom co okradają biednych ludzi z paliwa,powinni dostać wysoka karę
Dodano: 30.09.2012 20:49:55, Autor: ZYCZLIWA

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 7 Gości