Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Kronika policyjna
Uratowali trzy psy
Zamarzniętego martwego psa z łańcuchem na szyi oraz sukę z dwoma szczeniakami w stanie skrajnego wyczerpania znaleźli wczoraj w jednej z podsłupskich wsi funkcjonariusze Straży Gminnej. Policjanci ustalili właściciela posesji i wyjaśniają dlaczego zwierzęta utrzymywane były w tak skrajnie niewłaściwych warunkach bytowania.

Wczoraj po południu policjanci z Komisariatu I Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie od Strażników z Gminy Słupsk o tym, że w trakcie kontroli jednej z posesji w podsłupskiej wsi znaleźli przywiązanego do budy łańcuchem martwego - zamarzniętego psa.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia okazało się, że na tej posesji są jeszcze trzy inne psy - suka z dwoma szczeniakami, które znajdowały się w stanie skrajnego wyczerpania. Policjanci ustalili właścicielkę posesji – to 49-letnia mieszkanka gminy Słupsk. Zwierzęta zostały jej odebrane i przekazane pod opiekę właściwych służb. Dzisiaj w tej sprawie będą przesłuchani świadkowie oraz 49-latka.

Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, za które sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Oficer prasowy
źródło:Komenda Miejska Policji
data dodania:2010-01-27
wyświetleń:6240

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 

Tylko słowa, słowa, słowa, a gdzie w końcu prawo??? W miejscowości Łącko też takiego kiedyś znalazłem to do dzisiaj się nie odzywa, a za wizytę lek. weterynarii musiał zapłacić, inny z tej miejscowości doprowadził do zbicia cielnej krowy - bo nie będzie wydawał pieniędzy na weterynarza dla jakiejś tam krowy. Tacy to są hodowcy i przyjaciele zwierząt. Sąsiedzi o tym wiedzą ale nie będą przecież na sąsiada "donosić" !!! Tragedia dzieje się zwierzętom, a i ludziom także. Dopóki informowanie właściwych organów będzie traktowane jako donosicielstwo to w tym kraju tak będzie się działo.
Dodano: 21.02.2010 13:57:53, Autor: Kasandra

Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 12 Gości