Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Kronika policyjna
Chcieli wyłudzić kolejny kredyt
Czwórkę oszustów, posługujących się fałszywymi dokumentami zatrzymali policjanci ze słupskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Sprawcy wpadli w trakcie finalizowania pożyczki bankowej opiewającej na kwotę 8 tysięcy złotych. Śledczy podejrzewają, że zatrzymane wczoraj osoby mając fałszywe dokumenty, mogły dopuścić się nawet kilkunastu prób wyłudzenia pożyczek bankowych na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do policjantów z Wydziału Zwalczającego Przestępczość Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wpłynęła informacja, że w jednym z lokalnych banków powiatu może dojść do wyłudzenia pożyczki gotówkowej. Mechanizm działania sprawców, polegał na przedstawianiu w banku fałszywych dokumentów - zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Jak się okazało przestępców była czwórka. Wszyscy to mieszkańcy gminy Ustka w wieku 22-33 lata.

Na czele grupy stał 33-letni mieszkaniec gminy Ustka. Prowadząc własną działalność gospodarczą wystawiał fałszywe zaświadczenia o zarobkach innym osobom z grupy, które w zamian wypłacały mu część wyłudzonej pożyczki.

Oszuści wpadli wczoraj tuż przed południem w chwili realizacji wniosków kredytowych. Byli całkowicie zaskoczeni widokiem policjantów.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymane wczoraj osoby mając fałszywe dokumenty mogły dopuścić się nawet kilkunastu prób wyłudzenia pożyczek bankowych na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Oficer prasowy
źródło:Komenda Miejska Policji
data dodania:2010-01-15
wyświetleń:5735

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 10 Gości