Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Kronika policyjna
Trzy razy złamał sądowy zakaz
Nawet 3 lata pozbawienia wolności grożą dwóm mieszkańcom Słupska, których wczoraj zatrzymali policjanci ze słupskiej drogówki. Mężczyźni złamali orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Inny kierowca dzień wcześniej usłyszał zarzuty ponieważ w ciągu kilku lat aż trzykrotnie nie stosował się do wyroków sądu.

Wczoraj rano uwagę policjantów ze słupskiej drogówki zwrócił kierowca mercedesa vito, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nagle kierowca tego samochodu wjechał na parking jednego z hipermarketów w Słupsku, niemal w biegu wyskoczył z auta pozostawiając włączone światła i otwarte drzwi. Kluczyki od samochodu odrzucił w zaspę śniegu, a sam zaczął uciekać.

Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Kierowcą okazał się 39-letni słupszczanin. W czasie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna już dwukrotnie nie stosował się do sądowych zakazów kierowania pojazdami. Aktualnie obowiązujący jest ważny do maja 2011 roku.

Kilka godzin później na ulicy Westerplatte w Słupsku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli vw torana. 39-letni mieszkaniec Słupska także złamał sądowy zakaz.

Niechlubny rekord pobił jednak zatrzymany przedwczoraj 35-letni słupszczanin. Mężczyzna, jak ustalili policjanci, w ciągu kilku lat aż trzykrotnie nie stosował się do orzeczonych przez sąd zakazów kierowania wszelkich pojazdów, a aktualny zakaz obowiązywał go do 2013 roku.

W najbliższym czasie mężczyźni ponownie staną przed sądem gdzie odpowiedzą za niestosowanie się do sądowych zakazów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Oficer prasowy
źródło:Komenda Miejska Policji
data dodania:2010-01-08
wyświetleń:5294

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 15 Gości