Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Kronika policyjna
Sprzedawał fajerwerki dzieciom
45 letni handlowiec w jednym ze straganów z materiałami pirotechnicznymi w centrum Słupska został przyłapany na gorącym uczynku tuż po tym, jak sprzedał fajerwerki trójce dzieci w wieku 6,7 i 11 lat. Za sprzedaż wyrobów pirotechnicznych nieletniemu grozi mu teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Co roku w okresie świąteczno-noworocznym wzrasta liczba punktów handlowych zajmujących się sprzedażą materiałów pirotechnicznych. Dlatego w tym okresie słupscy policjanci sprawdzali czy sprzedaż fajerwerków w utworzonych do tego celu punktach handlowych, nie odbywa się z naruszeniem przepisów prawa.

Wczoraj podczas kontroli jednego ze straganów z fajerwerkami ubrani po cywilnemu funkcjonariusze zauważyli jak jeden ze sprzedawców bez żadnych ogródek sprzedaje petardy trójce dzieci jak się później okazało w wieku 6,7,i 11 lat. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji, odebrali dzieciom petardy, a sprzedawcę poinstruowali jakie grożą mu konsekwencje prawne tego czynu. Mężczyzna ten ,którym okazał się 45 letni słupszczanin zostanie przesłuchany i jest podejrzewany o sprzedanie osobie niepełnoletniej wyrobu pirotechnicznego.

Fajerwerki i pokazy sztucznych ogni są niewątpliwą atrakcją sylwestrowej nocy. Niestety „żniwo” tej wystrzałowej nocy może mieć niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzkiego konsekwencje. Powodem tego jest niewłaściwe obchodzenie się z różnego rodzaju materiałami pirotechnicznymi i sprzedaż ich wbrew przepisom osobom nieletnim, a za ten czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Oficer prasowy
źródło:Komenda Miejska Policji
data dodania:2009-12-31
wyświetleń:5080

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 

jaka wladza taka i policja a miala byc WOLNOSC!!!
Dodano: 14.01.2010 22:26:33, Autor: human

Copyright 2003-2021 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 15 Gości