Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Podsumowanie III edycji ankiety poczucia bezpieczeństwa
Fot. Archiwum KMP Słupsk
Wczoraj o godzinie 10.00 w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Al. 3-go Maja 1 odbyła się prezentacja wyników III edycji badań na temat "Poczucia bezpieczeństwa publicznego i oceny pracy Policji w percepcji mieszkańców Słupska". W prezentacji udział wzięli przedstawiciele Akademii Pomorskiej w Słupsku, Szkoły Policji w Słupsku, Stowarzyszenia "Bezpieczny Region Słupski" i przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Słupsku. To przedsięwzięcie jest przez Prezydent Miasta Słupska Maciej Kobyliński objęte honorowym patronatem. W spotkaniu również udział wzięli kadra kierownicza słupskiej Komendy i przedstawiciele mediów.

Podsumowując ogólnie wyniki ankiety należy stwierdzić, że na przestrzeni ostatnich trzech lat następuje systematyczny wzrost poczucie bezpieczeństwa na terenie miasta, zarówno w ciągu dnia, jak i po zmierzchu. Ten ogólny wzrost jest osiągnięty głownie dzięki zwiększającemu się bezpieczeństwu we wszystkich porach doby w rejonach domków jednorodzinnych oraz rejonów starego budownictwa. Odnotowany jest wzrost obserwowanych patroli policji na terenie miasta, co było głównym postulatem mieszkańców w latach ubiegłych. Natomiast ogólna ocena pracy słupskiej Policji wykazuje stały i dość wysoki poziom na przestrzeni ostatnich lat, maleje też liczba ocen skrajnie niskich. W największym odsetku badani oceniają pracę policji na poziomie przeciętnym.

Obserwowane są jednak zjawiska wymagające naprawy min. takie jak:
  • wciąż niezadowalająco niskie w porównaniu z innymi rejonami miasta jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców śródmieścia,
  • narastające poczucie zagrożenia związane z agresywnymi zaczepkami oraz realnie wzrastająca ilość osób, która ich doświadczyła,
  • niższa w porównaniu z innymi kompetencjami policjantów jest ocena ich pomocowości,
  • pomimo intensywnej akcji informacyjnej wciąż nierozwiązany jest problem znajomości dzielnicowego i możliwość nawiązania z nim kontaktu.


Powyższe zagadnienia w sposób szczególny zostaną objęte przez słupskich policjantów działaniami naprawczymi.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Oficer prasowy
źródło:Komenda Miejska Policji
data dodania:2009-07-01
wyświetleń:6988

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 8 Gości