Motoryzacja
Menu Online

Kategoria: Sport
HIT Kobylnica - Nice Lider Pruszków 37:63
W pierwszym meczu II rundy Pucharu Polski Eventim Cup HIT zdecydowanie uległ Liderowi Pruszków 37:63. Drużyna z Pruszkowa przyjechała do Kobylnicy z jednym celem - wygrać. W pierwszych minutach meczu trwała wyrównana gra. Bardzo mocna obrona z obu stron spowodowała, iż w 5 minucie meczu Lider prowadził 6:4. Od tego momentu HIT stanął. W ciągu następnych 5 minut Kobylniczanki rzuciły tylko 3 punkty przy 9 drużyny przyjezdnej. Bardzo wysoki skład Lidera nie pozwalał przebić się zawodniczkom Roberta Pietrasia pod swój kosz. W tym czasie aż 3 bloki zanotowała chyba najwyższa z Pruszkowa Iwona Zagrobelna. Również dominacja na tablicy była bardzo widoczna. Pierwsza kwarta ?na desce? zakończyła się wynikiem 6:14. Druga kwarta również rozpoczęła się trochę lepiej dla HIT-u. Dziewczyny nawiązały walkę na tablicy, dorzuciły kilka punktów. W piątej minucie II kwarty HIT przegrywał z Liderem 14:20. Bardzo dobrze do drużyny wprowadziła się Justyn Wróbel, która zdobyła 5 punktów (najwięcej dla Hitu) przy 100% skuteczności. Końcowe minuty II kwarty wyraźnie należały do Pruszkowa. Bardziej wybiegane zawodniczki narzuciły wysokie tempo gry i na przerwę schodziły z 16 punktową przewagą.

W czasie przerwy trener Pietraś musiał wylać trochę gorzkich słów, bo na trzecią odsłonę dziewczyny wyszły mocno skoncentrowane wygrywając tą część gry 14:11, a całym meczu zmniejszając przewagę Lidera do 13 punktów. Wydawało się, że możemy nawiązać walkę i doprowadzić do korzystnego wyniku, jednak drużyna Lidera pozbawiła wszystkich złudzeń w ostatnich 10 minutach gry. Zmęczone Kobylniczanki nie potrafiły zatrzymać zmasowanych ataków i kontr Lidera. Bardzo słabe spotkanie zagrały liderki HIT: Agnieszka Golemska zdobyła tylko 4 punkty przy katastrofalnej skuteczności, podobnie Magda Baryło (0/6 z gry) i Karolina Szlachta (2/11 z gry). Czwartą kwartę HIT wysoko uległ Liderowi 8:21. W grze na tablicy też wysoka różnica 30:47. Punkty dla Hit zdobyły: Justyna Wróbel - 11 (1 x3), Karolina Szlachta - 9, Iza Piętka - 5 (1), Marta Jóźwiak - 5, Agnieszka Golemska - 4, Dorota Marszk - 2, Magda Baryło - 1, Natalia Bejmert - 0, Małgorzata Saidowska - 0, Iwetta Salachna - 0, Jolanta Wichłacz - 0, Agnieszka Zieliński - 0.