Maj 2022 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Miasto wspiera działalność PUP
Porozumienie pomiędzy Gminą Miejską Słupsk a Powiatem Słupskim w sprawie współfinansowania kosztów funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku w 2007 roku podpisali 26 lutego br. starosta Powiatu Słupskiego Sławomir Ziemianowicz, a w imieniu Prezydenta Miasta Słupska jego zastępca Andrzej Kaczmarczyk. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej – ze strony miasta kwota dotacji wynosić będzie 1.916.000,00 zł. Zdaniem wiceprezydenta Kaczmarczyka – działalność Powiatowego Urzędu Pracy jest wspólnym dla miasta i starostwa przedsięwzięciem, ponieważ obsługuje on zarówno mieszkańców Słupska, jak i powiatu słupskiego. "Dotychczasowe zadania PUP skupiały się na ograniczaniu liczby bezrobotnych i to była jego podstawowa funkcja. Wraz ze zmianą sytuacji na rynku, zmienia się również rola Powiatowego Urzędu Pracy, który powinien iść w kierunku przede wszystkim przygotowania właściwych kadr dla potrzeb pracodawców. Pracodawcom zaczyna brakować odpowiednio przygotowanych ludzi. Stąd nowa rola, nowe zadania, które czekają dyrektora PUP w 2007 roku, a naszym zadaniem, wspólnie ze starostwem, jest umożliwienie realizacji tych zadań." - mówił Andrzej Kaczmarczyk.

Zadowolenia z faktu zawarcia porozumienia i uzyskania dotacji nie krył starosta Sławomir Ziemianowicz. Stwierdził, że nie jest to jeszcze wszystko, czego powiat będzie potrzebował od miasta. "Myślę, że w stosownym momencie powrócimy do rozmów, bo mamy też potrzeby inwestycyjne, nie tylko związane z bieżącym utrzymaniem Powiatowego Urzędu Pracy. Klimat i współpracę oceniam bardzo dobrze. Traktujemy te wszystkie sprawy jako nasze bieżące, wspólne problemy, które razem będziemy starali się rozwiązywać" - powiedział.

Według dyrektora dyrektor PUP Janusza Chałubińskiego, przekazane przez miasto pieniądze w dużym stopniu pozwolą na spokojne, bieżące zarządzanie urzędem i jest to blisko 43 % udziału w budżecie ogólnym, który został przygotowany na rok bieżący. Przekazane przez miasto środki wydatkowane będą przede wszystkim na opłaty za energię elektryczną oraz na inne koszty ponoszone przez PUP, związane m.in. z transportem i wynagrodzeniami. Umowa przewiduje, że pieniądze przekazane zostaną w dwóch równych transzach półrocznych. Pierwsza trafi na rachunek Starostwa Powiatowego do 30 czerwca, natomiast druga do 30 listopada br. W styczniu 2007 roku poziom bezrobocia wynosił w Słupsku 13,2 %, natomiast w powiecie słupskim 28,5%.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Mariusz Smoliński
źródło:Slupsk.pl
data dodania:2007-02-27
wyświetleń:5931

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 
Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Copyright 2003-2022 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 11 Gości