Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Świąteczny Słupsk
Bożonarodzeniowa szopka stanęła na placu Zwycięstwa przed słupskim ratuszem. Jest to kolejny element, którym władze miasta chcą podkreślić radosny charakter świąt Bożego Narodzenia i zintegrować słupszczan. W minionych latach mieszkańcy miasta przybywali do stajenki całymi rodzinami. Spośród wielu podobnych, ustawionych w innych miejscowościach szopek, słupską wyróżnia obecność żywych zwierząt. W tym roku jest to 10 owieczek. Nie ma osła i kucyków, gdyż w roku ubiegłym, dokarmiane przez publiczność zwierzęta poważnie się rozchorowały, dlatego w tym roku ich właściciel nie chciał ryzykować.

W szopce ustawiono naturalnej wielkości Świętą Rodzinę, porcelanowe postaci: Maryi, Józefa i maleńkiego Jezusa. Przez cały czas z szopki dobiegają dźwięki świątecznej muzyki i kolęd. Drewniana konstrukcja stanęła na placu Zwycięstwa już po raz czwarty. Jej rozebranie planowane jest na 29 grudnia br. Natomiast do 23 grudnia br. funkcjonować będzie, zorganizowany po raz pierwszy, świąteczny kiermasz na Starym Rynku w Słupsku. Zakupy w tym miejscu umilają występy artystyczne. Prezentują się słupskie zespoły i chóry oraz Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku. Tegoroczną nowością jest także świąteczna iluminacja, która pojawiła się w alejach Sienkiewicza, na skwerze im. Jerzego Waldorffa oraz na drzewach wokół Zamku Książąt Pomorskich. Tradycyjnie świąteczne lampki zainstalowano wokół palcu Zwycięstwa, w alejach Wojska Polskiego oraz na ulicach: Nowobramskiej, Bema i Filmowej. Ponadto na placu Zwycięstwa i Starym Rynku stanęły pięknie przyozdobione choinki. Zdaniem wielu słupszczan świąteczna iluminacja miasta nigdy wcześniej nie wyglądała tak imponująco.
 
 
Informacje na temat artykułu:
autor:Mariusz Smoliński
źródło:Slupsk.pl
data dodania:2006-12-19
wyświetleń:6669

dodaj swoją opinię:autor:
adres e-mail:
 

W tym roku jeżeli chodzi o wizualizację świąteczną miasta to najbardziej podoba mi się iluminacja ulic w centrum i drzewa w parku na sienkiewicza. Sympatycznie całkiem. Tylko mogłoby przestać mrzyć aby można było pospacerować.
Dodano: 21.12.2006 14:47:43, Autor: Damian

Copyright 2003-2023 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 15 Gości