Motoryzacja
Menu Online

Kategoria: Sport
Ekstraklasa się oddala
Oddala się możliwość bezpośredniego awansu piłkarek ręcznych Słupki Słupsk do ekstraklasy kobiet. W meczu na szczycie przegrały z liderem I ligi drużyną Sambora Tczew 17:18 (11:11). Spotkanie od pierwszych chwil było niezwykle zacięte i wyrównane. W początkowej fazie meczu nieznaczną przewagę miały słupszczanki, następnie swoją szansę wykorzystały gospodynie i pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11. Na drugą połowę zawodniczki obu zespołów wyszły niezwykle zmotywowane, co z kolei negatywnie przełożyło się na obraz gry i przez długie minuty piłka nie potrafiła znaleźć drogi do żadnej bramki. Z tego marazmu pierwsze otrząsnęły się słupszczanki i w dziesiątej minucie prowadziły już 13:11. Niestety w tym momencie w grę Słupi wkradło się rozprężenie. Zawodniczki pudłowały w wydawałoby się stuprocentowych sytuacjach i stanowczo za łatwo traciły piłkę. Takiego prezentu nie mogły przegapić gospodynie z Tczewa. Szybko wyszły na prowadzenie 18:15. Słupszczanki próbowały jeszcze doprowadzić do remisu jednak sił starczyło tylko na dojście do stanu 17:18. W lidze do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze, najpierw Słupia jedzie do Szczecina, zaś rywalizację zakończy w Słupsku meczem z AZS AWF Warszawa.