Motoryzacja
Menu Online

Kategoria: Sport
Hit Kobylnica kończy sezon bez porażki
Zakończył się bój o I miejsce w grupie D I lidze koszykówki kobiet. HIT po raz kolejny wygrał derby z Koszalinem. Całość pojedynku zakończył się wynikiem 3:0. HIT zagra więc z I miejsca w turnieju półfinałowym o wejście I ligi centralnej. Koszalin z drugiej pozycji również w takim turnieju będzie uczestniczył (druga grupa półfinałowa). Mecz rozpoczął się od dużego pressingu kobylniczanek. Po raz kolejny KSKK nie potrafiło rzucić więcej niż 10 punktów w pierwszej kwarcie. 14 punktów przewagi od razu ustawiły mecz i trener Pietraś mógł dalej wprowadzać i ćwiczyć nowe zagrywki. Oczywiście wiązało się to z nieskutecznością i kilkoma stratami ale nie powodowało to obawy o wynik. KSKK bardzo chciał wygrać ten mecz. Widać to było po zawodniczkach, każda akcja w ataku jak i obronie była rozgrywana ze straszną zawzięciem. Koszalinianki odrobiły straty na koniec II kwarty i zeszły do szatni tylko z 3 punktową stratą. Jednak po przerwie Hit pokazał że faworyt jest jeden. Świetne zawody rozegrała Agnieszka Golemska. Zdobyła 25 punktów i dzięki jej 5 przechwytom można było wyprowadzić szybkie kontry. Mecz cały czas był kontrolowany przez trenera Pietrasia. Gdy tylko Koszalinianki zdobyły kilka punktów pod rząd na boisko wchodziła Szlachat, Golemska i Saidowska.

HIT w tym sezonie zasadniczym oraz dwóch runndach play-off nie doznał żadnej porażki. Czekamy teraz na wyniki z innych grup rozgrywkowych aby poznać swoich rywali w turnieju.