Motoryzacja
Menu Online

Kategoria: Sport
Hit Kobylnica zwycięża
W inauguracyjnym meczu I ligi kobiet HIT KOBYLNICA pokonał na własnym parkiecie ZSMS Bydgoszcz 81:59 (12:18; 22:11; 27:14; 20:16). Hit zaczął mecz dosyć stremowany, co bezlitośnie wykorzystały dziewczyny z Bydgoszczy. Niedokładne podania, proste błędy oraz bardzo słaba skuteczność sprawiła, iż Kobylniczanki po pierwszych 5 minutach meczu przegrywał 5:12. Po uspokojeniu gry przez kapitana gospodarzy Karolinę Szlachtę trwała gra kosz za kosz. Hit próbował presingiem zmusić drużynę przyjezdną do błędów poprzez obronę na całym boisku. Nie przynosiło to jednak oczekiwanych skutków. Bydgoszczanki bardzo dobrze długimi podaniami wyprowadzały kontry, co przynosiło im kolejne zdobycze punktowe. I kwarta zakończyła się wynikiem 12:18. Trzeba przyznać, że ani kibice ani zarząd nie spodziewali się takiej postawy Bydgoszczanek. Jeszcze Magda Baryło indywidualnymi akcjami próbowała polepszyć wynik w pierwszej kwarcie.

Po reprymendzie trenera Roberta Pietrasia dziewczyny na drugą kwartę wyszły bardziej skoncentrowane. Bardzo dobrze na pozycji 1 wymieniały się Karolina Szlachta oraz Iza Piętka. Hit gonił ZSS aż do 6 minuty II kwarty. Świetne wejście pod kosz Izy Piętki wyprowadziła Hit na prowadzenie 24:23. Kobylnica powiększała przewagę od tego momentu, żeby zejść do szatni z 5 punktowym prowadzeniem.

III kwarta to popis Karoliny Szlachty, która nie dość, że zdobyła 8 punktów to do tego dodała 5 przechwytów. Bydgoszczanki pogubiły się po przerwie, co bezwzględnie wykorzystały podopieczne Trenera Pietrania. Kolejne punkty zdobywały Karolina Szlachta, Ania Paszowska, Agnieszka Golemska.

Na początku IV kwarty gdy wynik na tablicy był 61:43 nikt z obecnych na hali nie wątpił w to iż Hit odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie 2008/2009. W ostatniej odsłonie Hit kontrolował wynik, Robert Pietraś dał pograć wszystkim zawodniczkom zgłoszonym w protokole. Gratulujemy odniesionego sukcesu i liczymy na kolejne zwycięstwa.